O nas

nasze dane

adres: Kaliski Klub Górski Alpamayo, ul. Adama Asnyka 19/8, 62-800 Kalisz

rejestracja stowarzyszenia: Wpis nr 5 do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej Prezydenta Miasta Kalisza

władze klubu: prezes: Tomasz Bąkowski, wiceprezes: Julian Kędzierski, sekretarz: Michał Latański

 

co robimy

Kaliski Klub Górski Alpamayo działa od 1998 roku, skupiając miłośników sportów górskich takich jak wspinaczka skałkowa i wysokogórska, turystyka górska piesza i rowerowa. Na co dzień klubowicze wyjeżdżają- jeżeli jest to możliwe to w każdy weekend- w skały. Do najczęściej odwiedzanych przez nas rejonów należą granitowe Sokoliki i Rudawy Janowickie, piaskowce koło Szczelińca i wapienie w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas długich weekendów i kilka razy w roku organizujemy większe wypady wspinaczkowe bądź turystyczne. I tak tradycją stało się rozpoczęcie sezonu wspinaczkowego gdzieś na południu Europy. Na przełomie lutego i marca odwiedzaliśmy już hiszpańskie rejony wspinaczkowe: Siurane, El Chorro trzykrotnie, Sellę, włoską Sperlongę. Od kilku lat wspinamy się również w porze letniej w Tatrach.

 

do wydarzeń w dotychczasowej działalności klubu, które wyróżnić należy, zaliczamy:

05.09 i 31.10.2010 - Prostowanie “Znika”, pierwsze VI 4 /”Super Znik”/ i ”Witajcie w Małpiarni” – drugie VI 4  w wykonaniu Maria

11 sierpień 2010 - Mario robi klasyka Sokołów VI 3+/4 “Znikający punkt”

8-22 luty 2010 - Mlecz/ T.B./ & Mario/M.H./ w hiszpańskiej Selli otwierają sezon 2010.

2009 - 25 sierpień  Mariusz Harendarz i Julian Kędzierski działają w Tatrach, pokonana droga w stylu os to “Wielkie zacięcie” na pd. ścianie Kieżmarskiego Szczytu/ VI+/.

2009 – Długi weekend czerwcowy Piotr Wojtczak, Jacek Garstka i Mariusz Harendarz spędzają w Roviste.

2009 - Jacek Garstka i Mariusz Harendarz podczas weekendu majowego wspinają się w Sulowie.

2009 – Mariusz Harendarz, Julian Kędzierski i Tomasz Bąkowski na przełomie lutego i marca otwierają sezon wspinaczkowy w Sperlondze na południu Włoch.

2008 – Rozpoczęcie przez Jakuba Podgórnego i Juliana Kędzierskiego projektu Korona Gór Polskich, podczas którego uczestnicy chcą pokonać  28 szczytów, zapoznając się z rodzimą górską przyrodą.

2008-   Hokejka na Łomnicy w wykonaniu teamu Mariusz Harendarz & Julian Kędzierski VI+/VII, a także Haberlein wariantem V na Ostrym Szczycie.

2008 – Wojtek Karwowski startując w 3 edycji Wielkopolskiej Ligi Bulderowej zajął trzecie miejsce w kategorii juniorów

2008 – Pięcioro klubowiczów wzięło udział w pierwszych zawodach zorganizowanych przez Ostrzeszowski Klub Aktywnej Pomiany

2008 - Wyprawa turystyczna w Dolomity: Maciej Wawrzyniak, Tomasz Bąkowski, Jakub Podgórny, Marta Podgórna, Karol Lebioda, Ewa, Magda Zdrowicka-Wawrzyniak, Michał Latański, Kasia Latańska.

2008 – Sulov na Słowacji:  Jacek Garstka, Mariusz Harendarz, Piotr Urbański, Tomasz Bąkowski, Joanna Woźna, Karolina Machowicz. Pierwsze VI 1 – Tomasz Bąkowski.

2008 - Po raz trzeci w El Chorro. Tym razem wspinali się Mariusz Harendarz, Julian Kędzierski, Maciej Wawrzyniak, Tomasz Bąkowski i kolega Łukasz

2008 - Jakub Podgórny VI 1+, Karol Lebioda VI 1+, Wojtek Karwowski VI 2 w skałach wapiennych

2007 – w połowie sierpnia Kuba Podgórny i Maciej Wawrzyniak oraz Mariusz Harendarz i Julian Kędzierski wspinali się w na Wołowej Turni w Tatrach na Słowacji. Zrobione drogi to: Estok -Janiga VI+/VII- /tylko Mario&Juli/, Stanisławski V, Staflova V-.

2007 – Szczególnym zainteresowaniem wśród klubowiczów cieszyła się Jura Krakowsko-Częstochowska.

2007 - Pierwsze wspinanie w czeskim Roviste: Julian Kędzierski, Mariusz Harendarz, Kuba Podgórny, Jola Kędzierska, Marta Podgórna.

2007 - Rozpoczęcie sezonu wspinaczkowego w El Chorro. Tym razem w andaluzyjskim raju na przełomie lutego i marca gościli Julian Kędzierski, Mariusz Harendarz, Maciej Wawrzyniak i Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak wraz ze znajomymi z Gdańska i Jeleniej Góry. Maciej – VI 2+/3.

2007 – Julian Kędzierski VI 2 – VI 2+, Tomasz Sadkowski VI+/VI 1, Jacek Garstka VI w skałach.

2006 – Mariusz Harendarz, Maciej Wawrzyniak i Kamil Suliga po raz pierwszy wspinali się w hiszpańskim rejonie El Chorro

2006 – Mariusz Harendarz VI 2 – VI 3 , Kamil Suliga VI 2 w skałach

2006 – Wspin w Hollental – Karol Lebioda, Tomasz Bąkowski, Mariusz Harendarz, Maciej Wawrzyniak, Piotr Urbański, Karolina Machowicz, Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak, Ewa.

2005 – Mariusz Harendarz i Maciej Wawrzyniak wspinali się na Galerii Gankowej w Tatrach Słowackich drogą Orłowskiego VI-. zapraszamy do galerii

2005 – Pierwsze przejścia w piaskowcach pod Szczelińcem w wykonaniu: Maciej Wawrzyniak, Mariusz Harendarz oraz Dziadek.

2005 - Pierwsze klubowe zawody o puchar “Zwiędniętej Buły”. W kategorii kobiecej pierwsze miejsce zajęła Kinga Koralewska, drugie Magda Zdrowicka-Warzyniak, trzecie Maja Pancewicz. W Kategorii seniorów zwyciężył Kamil Suliga, drugie miejsce wywalczył Julian Kędzierski, trzecie Mariusz Harendarz. W śród juniorów pierwsze miejsce przypadło Bartkowi Dziedzicowi, drugie Kamilowi Majchrzakowi, trzecie Andrzejowi Wiśniewskiemu.

2005 – Wspinanie w Siuranie na przełomie marca i kwietnia: Maciej Wawrzyniak, Julian Kędzierski , Mariusz Harendarz, Jola Kędzierska, Magda Zdrowicka-Wawrzyniak.

2005 – Andrzej Wiśniewski i Kamil Majchrzak w zawodach bulderowych “Pełne Gacie” w Dynamix-ie w Poznaniu zajęli miejsca 7 i 8.

2004 – Wspin w Hollental: Julian Kędzierski, Mariusz Harendarz, Karol Lebioda, Maciej Wawrzyniak, Magda Zdrowicka-Wawrzyniak, Karolina Machowicz, Jola Kędzierska.

2004 – Startując w kategorii juniorów w Zawodach we Wspinaczce na Trudność w Dynamix-ie w Poznaniu Kamil Suliga zajmuje 4 miejsce, Kamil Majchrzak 8, Andrzej Wiśniewski 11. W kategorii seniorów Karol Lebioda zdobył 10 pozycję.

2003 – Dolomity ze wspinem na Cinque Torri: Maciej Wawrzyniak, Larry, Mariusz Harendarz, Magda Zdrowicka-Wawrzyniak, Karolina Machowicz, Karol Lebioda.

2003 - Podczas Zawodów we Wspinaczce na Trudność w Dynamix-ie w Poznaniu w kategorii juniorów (tu zawody odbywały się w ramach Pucharu Wielkopolski) Kamil Suliga uplasował się na 4 pozycji, Karol Lebioda w kategorii seniorów na 13

2003 – Joanna Strzelczyk ponownie zdobywa wicemistrzostwo podczas Mistrzostw Amatorów we Wspinaczce Sportowej w Łodzi. Kamil Suliga zdobywa trzynastą pozycję, a Karol Lebioda dwudziestą drugą

 

2002 – Joanna Strzelczyk w Mistrzostwach Amatorów we Wspinaczce Sportowej w Łodzi, we wspinaczce na czas, w kategorii kobiecej, zdobyła wicemistrzostwo, a Kamil Suliga uplasował się na siódmej pozycji

2000 - Podejście na Pik Lenina w Pamirze przez Pawła Andrzejczaka i Sebastiana Jastrzębskiego

1998 - Zdobycie Mont Blanc przez Pawła Andrzejczaka, Sebastiana Jastrzębskiego i Macieja Wawrzyniaka